DAF CF

Pure Excellence

Zgodnie z naszą filozofią DAF Transport Efficiency całkowicie przebudowaliśmy modele DAF CF i XF, dążąc do osiągnięcia nowych wyżyn doskonałości. Nowe modele DAF są rozwinięciem naszej serii ciężarówek Euro 6, które cieszyły się ogromnym uznaniem kierowców. Wyróżnia je wszystko, czego oczekujesz od pojazdu marki DAF — wiodące w klasie niezawodność, trwałość oraz wydajność, połączone z niedoścignioną wygodą kierowcy. W nowych modelach wprowadziliśmy znaczące usprawnienia we wszystkich tych kategoriach.

International Truck of the Year

Nowe modele DAF CF i XF zdobyły tytuł „International Truck of the Year 2018”. Jury w uzasadnieniu podało, że są to wiodące pojazdy ciężarowe pod względem efektywności transportu. Cóż więcej można dodać?

DAF Transport Efficiency

 

Najlepsze zużycie paliwa w tej klasie pojazdów
  • Innowacyjne silniki PACCAR MX-11 i MX-13
  • Nowa zautomatyzowana skrzynia biegów TraXon o doskonałej sprawności
  • Nowe wydajne osie tylne o szybszych przełożeniach
  • Optymalizacja aerodynamiki
  • Zaawansowane funkcje układu napędowego

Wyższy moment obrotowy dostępny od niższych obrotów silnika, zoptymalizowane układy napędowe, nowe wydajne tylne osie, wydajniejsze podzespoły elektroniczne oraz usprawnienia aerodynamiki zaskutkowały zużyciem paliwa mniejszym nawet o 7% na długich trasach. Oznacza to potencjalne oszczędności sięgające tysięcy euro rocznie!

Większa ładowność
  • Zastosowanie nowego, wysokowydajnego, a zarazem niezwykle kompaktowego układu końcowego oczyszczania spalin (ang. Emission Aftertreatment System, EAS) pozwoliło na zmniejszenie masy pojazdu o 50 kg.
  • Lżejsze stały się również przeprojektowane silniki oraz zoptymalizowane nadwozia.

W zależności od konfiguracji osi dobór tych elementów może zmniejszyć łączną masę ciężarówki nawet o 100 kg. Pojazd może więc przewozić cięższe ładunki, co ma ogromne znaczenie w zastosowaniach, w których liczy się każdy kilogram.

Maksymalny czas pracy bez przestojów
  • Przeglądy nawet co 200 000 km
  • Konstrukcja zaprojektowana z myślą o firmach wykonujących zabudowy nadwozia

Modele serii CF i XF słyną z niezawodności. Dzięki nowym układom elektrycznym i elektronicznym ich wydajność jest jeszcze większa. Uproszczenie i zredukowanie ilości przewodów oraz połączeń przekłada się na niezawodność oraz duże możliwości w zakresie dodawania osprzętu. W efekcie dostępność pojazdu jest możliwie najwyższa, a koszty jego eksploatacji niższe niż dotychczas.

Skontaktuj się z nami
DBK Sp. z o.o.
ul. Lubelska 43 A
10-410 Olsztyn
tel. +48 (89) 621 97 00
fax 48 (89) 534 40 59
mail olsztyn@grupadbk.com
Sprawdź ofertę
Dalej